16°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
16°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Літні фестивалі, про які не можна не знати

Image

Ще не вигадали, де провести вільний час влітку? Пропонуємо вам новий формат проведення вільного часу – тематичні фестивалі. Декілька днів у запальному ритмі галасливого та веселого фестивалю точно залишаться в вашій пам´яті лише у вигляді позитивних емоцій. Насправді фестивалів є дуже багато – від аматорських зустрічей певного кола людей до наймасштабніших, на які приїжджають з усього світу. Ми підібрали для вас декілька топових фестів, які просто не не можна не знати.

Першою темою, яка щороку об´єднує безліч людей різного віку та поглядів – це етно. Етнофестивалі – це перше, що спадає на думку, коли приїжджаєш у країну та хочеш якнайбільше дізнатись про неї, про певну епоху тощо.

Україна, звісно, має унікальні давні традиції, що передаються з покоління в покоління. І найкраще є те, що ми можемо взнати про них не лише з книг чи розповідей бабусь. Ми маємо змогу поїхати на фестиваль, до прикладу – середньовічної культури, де нас ніби перенесуть на багато століть назад.


“Країна мрій” найвідоміший етнофестиваль України. Існує він відносно недавно – з 2004 року.

Вперше фестиваль провели у Києві з нагоди християнського свята Івана Купала. Засновником його став Олег Скрипка, а назва пішла від одноіменної пісні «Воплі Відоплясова».

Традиційно фест проводиться двічі на рік – весною та взимку; локації щорічно змінюються. Саме це дозволяє організаторам постійно вигадувати щось нове – нові гості та учасники просто цього вимагають! Формат фестивалю така собі “ярмарка-гуляння” - окрім концерту, участь у якому беруть безліч українських та іноземних виконавців, тут проводять майстер-класи народного ремесла, книжкові форуми, дегустація етнічних страв і ін.

З 2004 року фестиваль відвідало близько одного мільйона гостей.
Квитків в наявності ще немає, однак інформація з`явиться ближче до відкриття. Стосовно цін, то в минулі роки вони коливались від 150-200 грн. Розклад фестивалю та вартість входу невдовзі з’являться на офіційному сайті.


“Cрібний Татош” етнофестиваль середньовічної культури. Локація: Чинадієвський замок, що поблизу Мукачева. Саме це місце ще з давніх-давен стоїть на стику Сходу та Заходу. І навіть у 2017 році тут зберуться лицарі з України, Словаччини та Угорщини, щоб вшанувати добре ім’я своїх предків-героїв – як цього вимагає тематика заходу.

Має бути дуже цікаво - проводитимуться середньовічні бугурти (лицарський турнір – прим. ред), поєдинки на мечах та інші розваги, яких вже в повсякденному житті аж ніяк не зустрінеш. Крім цього, звучатиме середньовічна музика та готуватимуться страви за старовинним рецептами. Атмосфера святкування має бути максимально наближена до того, щоб гості дійсно відчули себе в часі Середньовіччя – добі прекрасних дам, лицарів та боїв із кодексом честі! А вже ввечері всіх чекає неймовірне фаєр-шоу.
Фестиваль проводитиметься 27-28 травня. Вхід вільний.


Етнографічний фестиваль гончарства. Проводиться даний фестиваль аж у Полтавській області, с. Опішне. Хоч і їхати доведеться довго, побувати там варто. Як відомо, найсильніші осередки, де ще досі практикують давні методи ремесла чудово збереглись по селах. Полтавщина – один з таких регіонів; ба більше – Опішне вважається колискою саме гончарства. До речі, крім того, що ви можете навчитись щось виготовляти в українському стилі (і так створити собі чудовий сувенір), на

фестивалі досить цікава розважальна програма. А ще там просто чудова українська кухня. Дата – 28 червня. Вхід вільний. Детальнішу інформацію щодо цього фестивалю можете отримати за посиланням.

Ще одна досить популярна сфера, фестивалів в якій, хоч греблю гати - кіно. А ось ті події, про які ви точно могли чути, однак ще не мали можливості відвідати.


Одеський кінофестиваль це, безперечно, найвідоміший фестиваль присвячений кіно в Україні. Традиційно він проводиться із 2010 року. Тут показують кіно з високим художнім рівнем. В народі цей фестиваль називають “Одеськими Каннами”.
Потрапити на нього, на жаль, не так просто. Для участі потрібно придбати фестивальний абонемент, що дає вам змогу відвідувати усі кінопокази, творчі зустрічі в рамках фестивалю та майстер-класи. Вартість такого абонементу коливається від 1000 до 1500 гривень.
Для більш вибагливих кіноманів існує “VIP-абонемент”, що дає змогу відвідувати церемонії відкриття та закриття фестивалю, а також офіційні прийоми. Зрозуміло, що від звичайного цей абонемент вдвічі дорожчий в ціні. Деталі можна знайти на офіційному сайті.

Також фестиваль організовує кінопокази на Потьомкінських сходах, куди можуть прийти всі бажаючі. Вхід вільний. Цьогоріч одеський кінофестиваль проводитиметься 14-22 липня.


“WIZZ-ARТ” – кінофестиваль кототкометражних стрічок, що проходить у Львові ще з 2008 року. Його організатори – це завжди екстравагантні люди, що просто закохані у кіно. Вони відкидають всі робочі графіки, всі рамки та творять прекрасне. А в підсумку ми отримуємо ось таку мега-подію. До слова, про стислість та короткотривалість. На фестиваль не приймаються фільми, тривалість яких більша за 34 хвилини. Погодьтесь, вмістити сенс картини у обмежений час та розповісти історію так, щоб її зрозуміли глядачі досить важко і вдається це далеко не кожному.
Локації фестивалю: Львівський палац мистецтв, дворик Ратуші та Кінотеатр Коперник. Квитків у продажу наразі немає. Фестиваль триватиме з 3 по 6 серпня. Всі подробиці, щодо фестивалю у 2017 році невдовзі появляться на офіційному сайті.


Ще одним унікальним кінофестивалем є – FOOD FILM FEST. На ньому представленні короткометражні фільми, що стосуються їжі. Організатори відносяться до їжі не просто як до способу втамувати голод та виживати – для них це щось більше. “Їжа – це більше, ніж просто задоволення голоду, це ціла культура, філософія, мистецтво”, - приблизно під таким гаслом творяться фільми, що створені там. Якщо ви ще не бачили фільмів, де головним героєм, як б це дивно не звучало, є щось їстівне, то рекомендуємо вам знайти для цього час.

Орієнтовний час проведення – кінець весни – початок літа. Ціни минулого року коливались від 80 до 150 гривень/день.

На десерт ми підготували для вас топ-3 фестивалі, де основною темою є музика.


“ALFA JAZZ FEST”наймасштабніший фестиваль джазової музики в Європі. Кожного року у червні до Львова приїжджають безліч поціновувачів джазу з усього світу. Фестиваль проводиться з 2011 року, за трьома локаціями: парк. ім. Б. Хмельницького (головна сцена), Львівський палац мистецтв та площа Ринок.
Квитки потрібні, лише якщо ви хочете зайти на локацію “Головна сцена”, їх вартість коливається від 800 до 3500 гривень. Перегляд усіх концертів можливий у фан-зоні, що розташована у парку Б. Хмельницького, поблизу головної сцени. Детальніше про умови та цьогорічну програму за посиланням.


“ATLAS WEEKEND” найпопулярніший музичний фестиваль України, куди з’їжджаються безліч поціновувачів якісної української та іноземної музики. Проводиться він з 2015 року. Масштаби цього фесту дійсно вражають: у 2017 для гостей приготували 8 сцен, 200 виконавців, близько 100 годин музики. Загалом та безліч інших сюрпризів. Вартість квитка на всі дні фестивалю – 1500 грн. Проводитиметься фестиваль з 28 червня по 2 липня. Вся додаткова інформація на інтернет-сторінці фесту.


“ZAXID-FESTпопулярний фестиваль Західної України. Організатори пропонують гостям найрізноманітнішу музику та прекрасну атмосферу. Фестиваль 2017 - це дев´ятий “Захід-фестом”. Цього року на нього приїде більше 50 виконавців, музика звучатиме 60 годин, а гості матимуть у своєму розпорядженні аж 48 гектарів землі! Також на території є наметове містечко, де всі бажаючі матимуть змогу провести фестивальні ночі. Локація: с. Родатичі, що поблизу Львова. Дати: 18-20 серпня. Ціни на квитки – від 250 гривень до 4000. Офіційний сайт фестивалю.

Дуже сподіваємось на те, що ви для себе обрали хоч один фестиваль, який хотіли б відвідати цього літа. Однак, не забувайте, що цим списком ваш вибір не обмежується. По всій Україні, в тому числі й на території Львівщини відбувається маса фестів, а надто - в літній сезон – щось особливе ви точно знайдете! Ще більше цікавинок шукайте на сторінках "Львівських"

Авторка Соломія Максимишин

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...