22°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
26.827.2
31.532.1
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
22°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 17°C
26.827.2
31.532.1
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Фотографії Львова посіли перше місце у спецномінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

У межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вперше організували спецномінацію «Via Regia Ukraine» (Королівський шлях), під час якої журі відібрали найкращі фото 2020 року. На конкурс подали близько 7 тисяч світлин. Перше місце посів фотограф Максим Присяжнюк із світлинами Львова і Києва. Про це інформує ZAHID.NET.

Фото: wikimedia. Вірменський кафедральний соборФото: wikimedia. Вірменський кафедральний собор


У конкурсі взяли участь фотографії пам’яток 11 міст на символічному шляху Via Regia в межах України — у Дубні, Рівному, Острозі, Львові, Бродах, Городку, Луцьку, Володимирі-Волинському, Радомишлі, Житомирі та Києві. Журі відібрало найкращий знімок з кожного міста та обрало 1-3 місця.

  • Перше місце у спецномінації «Via Regia Ukraine» посів Максим Присяжнюк із 4 світлинами із Києва та Львова. Журі відзначило професійність, технічність та художність його нічних світлин пам’яток. Наше місто представили фото Вірменського собору та святого Юра.

Знімок собору Юра також переміг у номінації найкраще фото Львова. Дві інші роботи Присяжнюка зображали пам’ятник князю Володимиру та будівлю інституту шляхетних дівчат у Києві.

Фото: wikimedia. Собор святого ЮраФото: wikimedia. Собор святого Юра

Цю світлину журі теж відзначило за композицію вечірнього міста, якість та техніку. Віктор Луц зауважив, що «добре передано шарм старого Львова».


  • Друге місце віддали автору Руслану Грибюку за фото вітряка зі скансену в Пирогові (Київ).
  • Третє місце посіла Катерина Байдужа із фото замку Острозьких.

Усього на спецномінацію конкурсу різні автори надіслали понад 700 світлин Львова. Загалом на конкурс подали фото майже 7 тис. пам’яток з цих 11 міст. Львівщину представили також фото Городка та Бродів.

Фото: wikipedia. Костел Воздвиження Чесного Хреста, ГородокФото: wikipedia. Костел Воздвиження Чесного Хреста, Городок

«Вікі любить пам’ятки» — міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Via Regia — історичний торговий шлях, який проходив через території сучасної України, Білорусі, Литви, Польщі, Німеччини, Бельгії, Франції та Іспанії. В 2005 році Рада Європи визначила цей маршрут своїм «великим культурним шляхом». Культурний проект має за мету популяризацію історичних місць і культурних цінностей, розвиток нових напрямків туризму, виявлення невідомих об'єктів культурної спадщини. В 2011 році до проекту приєдналася культурні заклади Київської, Житомирської, Рівненської, Волинської та Львівської областей.Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...