21°C
Ранок 20°C
День 26°C
Вечір 21°C
Ніч 17°C
27.427.8
32.0532.7
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
21°C
Ранок 20°C
День 26°C
Вечір 21°C
Ніч 17°C
27.427.8
32.0532.7
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Фантастичний світ Володимира Пінігіна


Львів завжди славився своїми художниками, сама атмосфера міста цьому сприяла: Іван Труш, Олекса Новаківський, Олена Кульчицька, Євген Безніско, Теодозія Бриж, Софія Карафа-Корбут відомі імена всієї України та й поза її межами.

На фоні цих імен постать Володимира Пінігіна заслуговує на окрему детальну увагу. Адже він вирізняється технікою та сюжетами своїх робіт. Точніше техніка графіки - це вже авторський стиль самого автора, який вирізняє його з-поміж інших. Попри те, що В. Пінігін залишається досі маловідомим художником у Львові, але добре знаним у Європі.

Про це свідчить хоча б такий красномовний факт, що графічні роботи цього митця є приватних колекціях відомих письменників-фантастів Станіслава Лема і Рея Бредбері. Зрештою самого Володимира Пінігіна називали художником-фантастом, бо він був ілюстратором фактично всіх фантастів, чиї твори та переклади видавалися на території колишнього СРСР.

4063-%D0%BF%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%BD.jpg4063-%D0%BF%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%BD.jpg

До того ж, понад сто виставок від США до Японії включно красномовно засвідчили що графіка художника – то окремий фантастичний світ. Саме графіку Володимира Пінігіна можна побачити у виданнях як зарубіжних, так і вітчизняних: Жуля Верна, Герберта Велса, Рея Бредбері, Кліфорда Саймака, Станіслава Лема. Авторам також сподобались роботи графіка, тож не дивно, що в їхніх приватних колекціях є роботи львівського художника.

Сам Володимир Пінігін, свого часу в одній із телевізійних передач про власну роботу як художника-ілюстратора таким чином описував свої підходи: страшенно люблю книжки. Довго вивчаю твори того письменника, його життєпис, в першу чергу намагаюсь зрозуміти його світогляд, що для нього найголовніше. І вже виходячи із мого розуміння письменника виділяю головні місця у творі.

Львів – місто книг, бо ж тут похований сам Іван Федоров. Та й сам художник закінчив графіку в Поліграфічному інституті імені Івана Федорова. Крім книжкової графіки, Володимир Пінігін створював ікебани на тему світобудови, тривання часу загалом.

Володимир Пінігін якось відзначив, що на ілюстрування кожної книжки – то величезні зусилля, а тому він при наймі сподівається від читачів, що вони уважно будуть роздивляються його оформлення того чи іншого видання. До кожної книжки художник продумував власне рішення, кожне ілюстроване видання у виконанні Володимира Пінігіна – це окремий ретельно втілений задум.

Найприкріше, що графіка це один із най герметичніших видів малярства. І виставки саме графіки, сьогодні, - це велика рідкість. Тому, не зважаючи на велику популярність Володимира Пінігіна закордоном, його мало знають в Україні.

Одним із кроків популяризації художника була виставка в камерній галереї «Зелена канапа», яка походила на початку осені. Виставка мала назву – «Рік без генія», була присвячена сумному ювілеєві – Володимир Пінігін помер 11 жовтня 2015р.

4065-%D0%BF%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%BD2.jpg4065-%D0%BF%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%BD2.jpg

На цій експозиції виставки були роботи художника виконанні у різних жанрах: офорти, колажі, акварелі і т.д. Тож оглядати, і наново відкривати новий світ художника-фантаста - найбільша пошана до великого митця.

Оцінки:

0

Коментарі:

  • user
    Гість 10:32, 21.03.2017
    Шановні автори, прохання до вас - коли ви пишете про якихось осіб, давайте будь ласка мінімальну біографічну справку на початку матеріалу. А то не ясно хто він є - чи він львів'янин, чи він із нині живих, чи вже ні. і чого про нього читати.
    Потім стає ясно, але враження вже не те.
user
Loading...