17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Дозвілля для малечі у сквері біля собору Святого Юра.


Бесіда з Юлією Гвоздович головою громадської організації «Батьки в дії», депутаткою Львівської міської ради, головою комісії з дотримання законності, депутатської діяльності та свободи слова, кандидаткою економічних наук.

  • Пані Юліє, як виникла ідея створення громадської організації «Батьки в дії»? У чому полягають її головні засади функціонування А які проекти Вам уже вдалося втілити в життя? Повертаючись до нашого попереднього питання: як саме виник Ваш задум створити дитячий майданчик, невже їх у Львові не вистачає?

Юлія Гвоздович. Наша громадська організація «Батьки в дії» існує уже понад два роки. Все розпочалося тоді, коли кілька родин із маленькими дітьми об’єдналися довкола ідеї створення абсолютно нового дитячого майданчика на вулиці Зарицьких (у районі Стрийського парку). Ми підготували відповідний проект, згідно з яким дитячий майданчик мав бути абсолютно іншим, ніж ті, до яких усі звикли: новий дизайн і т. д. Із розробленим проектом ми прийшли в Управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради. Там цю ідею підтримали. Згодом ми подали заявку на отримання гранту від ЮНІСЕФ. Отак переконалися, що коли ми об’єднуємо зусилля заради якоїсь спільної мети – то ці завдання можна вирішити набагато швидше та ефективніше.

З такого спільного проекту і постала наша громадська організація, яка наразі налічує близько сорока офіційно зареєстрованих учасників.

Передовсім хотіла б згадати про спільний проект із закладами громадського харчування, які зважають на потреби батьків з маленькими дітьми, себто «дружні до дітей». Адже для багатьох є знайомою ситуація, коли вийшовши з дитиною в місто, не знаходиш місця, де можна комфортно посидіти, відпочити від цілоденного носіння слінгу, поспілкуватися з друзями або з іншими мамами. Для таких потреб відповідно обладнаних місць, окрім спеціальних дитячих кафе, є зовсім мало. І як правило, вони далеко і незручно розташовані. Щоб вивчити цю проблему, ми відвідали багато міських закладів, у формі звичайної розмови пропонували їхнім власникам виділити спеціальні крісла або якийсь куточок, де могли б зручно і безпечно розташуватись батьки з маленькими дітками. І тут виявилося, що це насправді не так просто, як видавалося на перший погляд, адже переважна більшість таких установ не пристосована до потреб батьків із маленькими дітьми.

А як на це реагували самі працівники закладів громадського харчування?

Ви знаєте, як недивно, але дуже позитивно. Нам легко пішли назустріч. Власники закладів над цими речами просто не задумувалися. Відтак, після нашої розмови, багато з них запровадили у себе такі кріселка, а хто мав більшу фінансову можливість чи бажання, то навіть обладнав цілі куточки.

Ми ж на цьому не заспокоїлися і створили на сайті нашої громадської організації інтерактивну онлайн карту, де позначили всі заклади громадського харчування, які пристосовані для відпочинку батьків з малими дітьми в межах м. Львова. Цю карту ми постійно оновлюємо. Наш проект називається “Львів дружній до дітей”. Тепер на багатьох закладах можемо побачити логотип із цим написом. Наша ідея стала дуже популярною, а сам проект – успішним. Наприклад, до нас за консультаціями навіть зверталися громадські організації Києва, які мали намір створити таку ж мапу закладів у своєму місті.

У Львові чи не найбільша кількість майданчиків з-поміж інших міст України. Як депутат міської ради можу навіть назвати точну цифру – 800! Однак, щодо організації дитячого простору взагалі, то варто зазначити, що є одна дуже важлива проблема, яку будемо найближчим часом вирішувати. Річ у тім, що кожен новий майданчик міська рада передає на баланс ЖЕКу тієї територіальної громади, де він розташований. При цьому у ЖЕКах не закладають фінансування на ці об’єкти, а головне – не призначають відповідальної особи, яка б стежила за станом та експлуатацією дитячих майданчиків у місті. Тому дуже часто у нас виникає парадоксальна ситуація: коли виникає нагальна потреба відновити або відремонтувати зруйнований майданчик, ЖЕКи через нестачу коштів перекладають відповідальність на міських посадовців, а міські чиновники відповідають, що цей ремонт – у компетенції ЖЕКів. Виникає таке от замкнуте коло.

Щодо участі безпосередньо у самому проекті, то зазначу, що нас до цього спонукала одноманітність дитячих майданчиків у Львові. Придивіться до них пильніше: вони всі однаковісінькі, зі стандартним набором: гойдалок, турніків та ін. А нещодавно у мене була робоча поїздка з іншими депутатами до Амстердама, і я, між іншим, поцікавилася, як ця справа вирішується там, закордоном. Іноземні колеги дуже здивувалися, що у нас такий байдужий підхід до організації дозвілля дошкільнят. Розповіли про новаторські методики, одним словом, ми багато цікавого довідалися.

А тут, уже після реконструкції скверу біля собору Святого Юра, ми побачили, що дитячий майданчик, який там був до цього, не відновили, хоча він там, очевидно, мусить бути. Нам багато писали батьки, особливо ті, які мешкають у тому районі, висловлюючи скарги на те, що тепер доводиться водити діток на майданчик у парку Івана Франка, а це далеко і досить незручно. Тому ми вирішили у сквері біля собору Святого Юра відновити колишній дитячий простір, але при тім зробити його інакшим, щоб показати львів’янам, що дитячий майданчик може бути цікавішим для дітей та їхніх батьків, аніж зазвичай ми очікуємо від таких соціальних об’єктів.

Для створення цього майданчика ми беремо безпечні та екологічні матеріали. Зважаємо також на те, які турнікети будуть цікавити дівчаток, а які – хлопчиків, адже у них різна активність і потреба у руханках.

Разом з колегами-архітекторами ми розробили цей проект і подали його на конкурс до міської ради. За результатами, цьогоріч саме ми стали переможцями, а отже, отримали можливість виконати свій план частково за кошти з міського бюджету. Отже, маємо трохи більше року для реалізації свого проекту.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...