15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
15°C
Ранок 16°C
День 21°C
Вечір 20°C
Ніч 13°C
26.4526.85
29.530.15
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Чому посміхаються зорі?

Ця історія розпочалася взимку цього року. Якось у редакції інтернет-видання «Львівські», готуючи черговий матеріал, виникла потреба укласти рейтинг найзнаковіших стрічок українського кіно за доби незалежності. Поволі до цього завдання долучилися всі присутні, виникла бурхлива дискусія. Бо ж кіно, таки справді, наймасовіший вид мистецтва, найдієвіша зброя культури.

Так чи інакше, обговорення різних фільмів базувалося, виходячи із власних пріоритетів та глядацьких симпатій кожного учасника дискусії. Однак, в результаті дискусії несподівано з’ясувалося, що тільки один із сучасних українських фільмів не викликав упередження в жодного із присутніх, і таким фільмом виявилась кінострічка – «Аврора». Отож, є привід ближче познайомитися безпосередньо із самим фільмом, так із його творцями.

Як відомо, режисером цього фільму є Оксана Байрак, а глядачі побачили його на широких екранах 2006 р. Справді, цей фільм став одним із найвідоміших фільмів українського кіно простору за останні більш як чверть століття свого існування. Відтак не дивно, що й до сьогодні, саме мелодрама «Аврора» і досі утримує статус найкасовішого фільму, що отримав найбільші збори у вітчизняному прокаті. Того ж 2006р., фільм представляв Україну на врученні кіно нагороди Оскар, як кращий іноземний фільм. А сама Оксана Байрак отримала найвищі національні державні кіно нагороди «Теле-тріумф» одразу в трьох номінаціях: як найкраща режисера, найкраща продюсера, та краща авторка найрейтинговішого фільму українського виробництва.

Напевно, маловідомо із глядачів, що окрім режисерського доробку, продюсування, Оксана Байрак є і авторкою сценарію «Аврори», зрештою не лише цього а й десятків інших фільмів, та популярних теле-шоу.

Крім того, варто зауважити, що Оксана Байрак висловила цікаву, а головне, слушну власну концепцію розвитку українського кіно, яка, з різних причин, досі мало підтримувана серед вітчизняної кіноіндустрії.

Режисерка вважає, що нашим кінематографістам варто зосередитися на виробництві серіалів, шоу, теле-проектів, популярного кіно та ін.., одним словом того теле- та кіно- контенту, який в народі часто називають – «милом». Бо, як не крути, саме ці жанри мають найбільшу затребуваність глядацької аудиторії, а коли його не заповнює вітчизняне кіно і теле-виробництво, то цю порожнечу, за законами ринку, заповнюють імпортованими фільмами, передачами, серіалами і т.д. Без сумніву, на думку, Оксани Байрак, тільки тоді, коли буде різноманіття такої кіно та телепродукції можна знімати високе кіно, а не навпаки.

Адже навіть вартісне українське поетичне кіно, сьогодні, на жаль, споглядає відносно мала кількість глядачів, а це не дозволяє продовжувати творити такі фільми далі.

На жаль, до слушної думки Оксани Байрак, колеги не бажали дослухатися, навіть не зважаючи на її приголомшливий професійний успіх, при цьому обвинувачуючи владу небажанні відродити національний кінематограф. І треба аби минуло майже десять років від часу кінопрем’єри «Аврори», щоб український кіноринок поволі почав переорієнтовуватися. І не всі його спроби, що ми мали можливість вже побачити на теле- та кіно- екранах є вдалі.

Проте, поступово, крок за кроком, народжується нові фільми, запалюються нові зірки… До речі, саме режисерку та продюсерку Оксану Байрак вважають «запалювачкою» нових зірок та маленьких зірочок.

Одним із таких «зіркових» відкриттів Оксани Байрак є акторка Анастасія Зюркалова, яка зіграла головну роль у фільмі «Аврора». Зрештою, варто зауважити, що Анастасія Зюркалова і Оксана Байрак співпрацювали не лише у фільмі «Аврора», а й в інших відомих кіно роботах: «Жіноча інтуїція», «Жіноча інтуїція - 2», «Тобі справжньому», «Сон в зимову ніч» та інші. Саме Оксана Байрак зауважила у маленькій дівчинці ту органіку яка була необхідна їй для втілення багатьох дитячих ролей у своїх фільмах, відтоді киянка Анастасія Зюркалова стала впізнаваною не тільки в Україні, а й за її межами. За власним висловом акторки не раз доводиться чути і досі, навіть від звичайних вуличних перехожих: «О, Ви ж та дівчинка, з кінофільмів!».

А між тим, «дівчинка з кінофільмів» вже давно не тінейджерка, а професійна акторка київського молодіжного театру «Сузір’я», випускниця акторського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.. І. Карпенка-Карого (майстерня Миколи Рушковського). Її можна побачити в найрізноманітніших за жанром виставах, від високої трагедії до дитячої комедії: «Тараканище», «Чудікі», «Антігона», «Танець Делі» та інші.

Успішно реалізуючи свій талант на театральній сцені, акторка і досі не пориває з кінематографом. Вже сьогодні в доробку Анастасії Зюркалової майже півсотні робіт в кіно, серіалах, участь у передачах національних телеканалів. Тому, не дивно, що Анастасія Зюркалова сьогодні одна із найвідоміших українських акторок молодшого покоління. А від недавна вона відкрила ще одну сторону свого таланту - художню фотографію. Таки дійсно правдива приповідка проте, що талановиті люди – талановиті у всьому.

Щодо співпраці із Оксаною Байрак, то це теж матиме кінематографічне продовження. Привідкриємо таємницю. Вже восени, перед початком нового телевізійного сезону на екрани вийдуть аж чотири фільми виробництва студії «Байрак», в яких також матимемо можливість побачити гру вже «дорослої Аврори» – Анастасії Зюркалової.

Відтак, ми з цієї інформаційної нагоди, напередодні телепрокату, матимемо честь, презентувати читачам «Львівських» синхронне інтерв’ю з обома мисткинями, присвячену саме новому етапу їх співпраці в кіно. Сподіватимемося, що ці нові фільми будуть не менш успішними, ніж «Аврора».

Авторка: Оксана Палій

Оцінки:

0

Коментарі:

  • user
    Гість 09:44, 07.07.2017
    Так гарно написано, дійсно зацікавив фільм. Вже додала собі в закладки)
user
Loading...