-1°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч -0°C
27.928.3
33.834.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
-1°C
Ранок -1°C
День -0°C
Вечір -1°C
Ніч -0°C
27.928.3
33.834.4
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Цікаві факти про Львівських левів

Хоча Львів отримав свою назву на честь Лева Даниловича – сина засновника міста, короля Данила Галицького, все ж символом нашого міста став саме ЛЕВ - цар звірів.

Сьогодні ми публікуємо кілька цікавих фактів про гордих левів – символ міста.

Чотири батальйони львівських Левів

У 2012 році дослідники закінчили п’ятирічний арифметичний марафон і, нарешті, підрахували, скільки ж у Львові левів. Дослідник Юрій Гайда стверджує, що у нас є близько 4 500 зображень цих гордих тварин (у вигляді скульптур, вітражів, розписів на будинках). Цифра настільки вражаюча, що рекорд могли подати навіть до Книги Рекордів Гіннеса, однак… не подали.

2293-4%2C500%20lions.jpg2293-4%2C500%20lions.jpg

Взагалі львівські рекорди аж кілька разів згадуються у книзі, однак жоден з них не стосується наших левів.

Золотий захисник міста

Один місцевий лев знаходиться на висоті 415 метрів над рівнем моря – на флюгері міської ратуші. Лев став віщуном для жителів рідного краю: під час сильної бурі 9 липня 1672 року він впав, чим передрік містові небезпеку осади. Місто вистояло, а вдячні львів’яни позолотили свого «віщуна». Пізніше той же лев впав з даху у 1704 році. Після цього місто, до того «епереможне» було вперше захоплено Шведами.

2294-Fluger.jpg2294-Fluger.jpg

Сучасні ж львів’яни на честь того ж золотого лева назвали уже сучасний етно-фестиваль, заснований у 2003 році - «Флюгери Львова». Лев став емблемою цього фестивалю.

Містичні леви

Вважається, що душі почесних львів’ян селяться всередині скульптурних зображень левів, встановлених біля входу до Ратуші. Ті самі леви із геральдичними щитами є захисниками міста – вони стежать, щоб на їх очах ніколи не відбувалось беззаконня.

Леви Личаківського цвинтаря

Вважається, що леви охороняють спокій померлих. Саме тому на території Личаківського цвинтаря чимало левів прикрашають гробівці.

2295-3.jpg2295-3.jpg

Деякі із на цвинтарі є витворами видатних скульпторів: Л. МСарконі, Т. Баронча, Г. Вітвера.

Сторожові леви

У Біблії до левів немає однозначного ставлення. Іноді на фресках та іконах їх зображують серед «найнижчих» тварин, що допомагають дияволу. В той же час часто леви уособлюють і зворотнє – силу, міць, чистоту та захист. Часто вони є сторожами для святих. Наприклад, лев у дворику Вірменської церкви охороняє Мадонну із немовлям.

2296-DSC_0399a.jpg2296-DSC_0399a.jpg

Закохані леви

Охороняють львівські леви не тільки спокійний сон загиблих та живих, а і… любов львів’ян. Бронзові леви, що тримають у зубах дерев’яне сидіння – лавку, підштовхують закоханих стати ближчими, адже на цьому сидінні вдвох можна поміститись лише якщо міцно обійняти свою пару. Ці леви стали вже традиційною локацією для весільних фотосесій – немає у Львові, мабуть, жодної одруженої пари, яка би не мала світлини на лавці «Закоханих левів».

2298-lavochka-zakohanyh.jpg2298-lavochka-zakohanyh.jpg

Живі леви у Львові

Побачити живих левів у місті можна лише під час вистав гастрольного цирку. А от «корінних» живих левів, на жаль, у місті немає. Один зоопарк у Львівській області, де все ж проживає цар звірів зі своєю царицею, знаходиться аж у СМТ Меденичі (Дрогобич).

Інформація та фото: із вільних джерел.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...