25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
25°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Чи може COVID-19 передаватися статевим шляхом? - Результати досліджень

Одне з найпоширеніших запитань, яку у всіх на вустах від початку пандемії: Чи може коронавірусна інфекція передаватися статевим шляхом?

Фото: Shutterstock.Фото: Shutterstock.

Лікарі стверджують, що близькість з партнером, який хворів на коронавірус повинна викликати занепокоєння, проте думка дослідників з приводу цього питання розходиться.

Одні говорять, що COVID-19 не поширюється через сперму, інші, кажуть протилежне.

У дослідженні, опублікованому в журналі Fertility and Sterility у квітні, стверджується, що COVID-19 не поширюється через сперму, адже нема ніяких доказів стосовно цього.

Однак ще одне дослідження - нещодавно опубліковане в престижному журналі JAMA Network Open виявило, що сперма дійсно може переносити вірус COVID-19.


Науковці зі шпиталю в китайському місті Шанцю провели дослідження та виявили коронавірус SARS-CoV-2 в чоловічій спермі.

Це перший можливий доказ того, що вірус може передаватися через незахищений сексуальний контакт.

У дослідженні брали участь 38 чоловіків, віком від 15 років, у яких було виявлено коронавірус у січні-лютому 2020 року. Частина з них вже повністю вилікувалась від COVID-19, а частина ще проходила курс лікування.

Фото: Shutterstock.Фото: Shutterstock.

У них було взято зразки сперми на аналіз. Дослідження показало, що у спермі шістьох піддослідних (16% з загальної кількості) було виявлено ознаки SARS-CoV-2. Вчені розповідають, що вірус може залишатися у чоловічій репродуктивній системі тривалий час і можливо, це є наслідком імунного привілею сім’яників.

Імунний привілей означає, що деякі частини тіла можуть толерувати антигени, не викликаючи при цьому імунної реакції. Вважається, що цей механізм виник еволюційно — аби уникнути їхнього пошкодження (наприклад, запалювальний процес в оці, яке має імунний привілей, може призвести до втрати зору).


Дебати щодо поширення цього інфекційного захворювання через статевий акт продовжуються і дослідники закликають до подальшого вивчення результатів досліджень.

«Необхідні подальші дослідження стосовно детальної інформації про концентрацію вірусу у спермі» - пишуть науковці у журналі.

Аллан Пейсі, професор андрології в британському Шеффілдському університеті, зазначає, що ми не повинні вважати дослід, проведений китайськими вченими, остаточним словом у цьому питанні через недостатнє дослідження та технічні обмеження. Він сказав: «Наявність SARS-CoV-2 у спермі не показало, чи є він активним та здатним викликати інфекцію.»

Фото: Shutterstock.Фото: Shutterstock.

Шина Льюїс, професор репродуктивної медицини в Університеті Королеви в Белфасті, також наголосила на малому розмірі вибірки дослідження і тому потрібно більше досліджень, щоб досягти кращого розуміння цього питання, перш ніж дійти до остаточного висновку.

Науковці говорять, що неоднозначність навколо питання передачі COVID-19 через статевий акт зростає. І закликають усіх людей пам’ятайти, що поки наука не доведе, чи можуть сперматозоїди і вагінальні рідини поширювати вірус, близькість з партнером, який хворів коронавірусом, може поставити вас під загрозу.

На даний момент, науковці не можуть стверджувати, що знайдений у спермі SARS-CoV-2 означає його передачу статевим шляхом, але наголошують, що таку ймовірність не варто відхиляти.

Вчені рекомендують також пацієнтам, які хворіли чи хворіють на COVID-19 утримуватись від сексу або ж використовувати презервативи як запобіжний захід.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...