24°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
24°C
Ранок 20°C
День 27°C
Вечір 24°C
Ніч 15°C
26.7527.2
30.0530.8
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Чи достовірні ​експрес-тести в аптеках?

Полиці українських аптек заповнені експрес тестами на коронавірус і будь-хто, лише за 500-600 гривень може їх придбати. Але чи справді вони якісні? І чи варто на них витрачати гроші? Читайте далі у статті.

Експрес-тести привезли в Україну ще на початку квітня. На вході в аптеку з’явилися надписи: «Експрес-тести в наявності». Кожен охочий може їх легко придбати без рецепту, лиш би гроші були. Один із фармацевтів розповідає, що доволі багато людей купують тести, аби перевірити себе на наявність COVID-19 під наглядом сімейного лікаря. Проте ніхто цього не може провірити, адже в аптеках не ведеться облік, кому продавати тести, а кому ні.

Експрес-тести реагують на антитіла, що виробляються в людини, як реакція на вірус. Для тестування потрібна лише кров людини. Також виробники запевняють, що тести сертифіковані і протестовані. Їх тестували на пацієнтах, у яких вже підтверджена наявність каронавірусу і результати збігалися.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Чому ж лікарі закликають не купувати швидкі тести?

  • Першою причиною цього є те, що для того, щоб провести тест самостійно, потрібні навички збору крові та й вміння користуватися експрес-тестом. Якщо не володіти такими навичками, то тест може показати недостовірний результат. Виробник тестів рекомендує проводити їх в медичних закладах, тим самим знімаючи з себе відповідальність.
  • Також, тест може показати невірний результат, якщо з моменту інфікування ще не пройшло достатньо часу. Наприклад, якщо людина хвора вже 2-3 дні, тест може показати негативний результат, тому, що в організмі виробились необхідні антитіла або їх ще замало.
  • Медики наголошують, що навіть найкращі швидкі тести мають чутливість 50-70%. Тому, 30%, а може і більше, припадає на те, що тест може бути невірний.

Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що затрачені кошти на експрес-тест можуть бути не виправданими. Медики з усього світу вже переконалися, що навіть у хворих на коронавірус, швидкий тест не виявляв його. Також і українські медики наголошують на тому, що результати експрес тестів є досить сумнівними.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...