17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
17°C
Ранок 18°C
День 21°C
Вечір 17°C
Ніч 17°C
31.532.18
33.1933.82
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Борис Гребенщиков: що для нього Україна?

Напевно, найбільш плачевне, що може статись з культурою, це змішування її з політикою. В таких ситуаціях добре видно різницю між, власне, культурою і комерцією, цінностями і цінами.

Російський музикант, поет, композитор, гітарист і лідер рок-гурту «Акваріум», голос якого просто неможливо сплутати з іншими, Борис Гребенщиков після кожного виступу в Україні наголошує на тому, наскільки сильно любить українську публіку.

Доказом цієї любові є регулярні концерти, які БГ дає в концертних залах, театрах, клубах, на вулицях, площах і станціях метро в Україні. Абсолютно розкутий і відкритий Гребенщиков в останні 25 років відвідує Україну з заздрісною регулярністю, на яку, як він сам стверджує, не впливає політика, санкції, проблеми з перельотами і розвішані не надто розумними людьми ярлики.

Гребенщиков відноситься до тієї когорти російських діячів культури, яким вистачає духу і самоповаги мати і відстоювати власну точку зору, навіть, якщо вона не дуже вигідна тим, хто перебуває «біля керма». Борис Борисович висловлювався на захист Андрія Макаревича, проукраїнські погляди якого викликали і викликають до сьогодні хвилі обурення на території Росії, і чиї концерти в РФ неодноразово зривались через дзвінки невідомих з погрозами. БГ тоді казав прямо, що нам всім відомо, хто ці невідомі, просто ніхто не говорить цього вголос.

Ще одним кроком наперекір був підпис Гребенщикова під листом до генерального прокурора Російської Федерації з вимогою звільнити Сенцова, Афанасьєва і Кольченко. В марафоні листів Amnesty International БГ прийняв участь «ні хвилини не сумніваючись».

Якщо говорити про громадянську позицію БГ загалом, то він завжди наголошує на власному умовному розподілі народу і влади. Перше він любить, другого як мінімум, остерігається, як максимум, - зневажає. Він не називає себе «борцем з путінським режимом», але не приховує своєї відвертої недовіри до владних структур. А Росію любить. І росіян любить. Бо це вже зовсім інше, це – народ, люди.

Він відверто не вірить, що ми можемо змінити політичну ситуацію, але вірить в те, що настане мирний час. Не важливо, коли конкретно, але готуватись до нього потрібно вже зараз. Тоді знайдуться і мирні жителі, і культурі житиметься легше. Зараз БГ підкреслює, що не поділяє українців і росіян на два народи. Його теорія проста: є єдиний народ і є люди при владі, яких це не влаштовує.

В своїх інтерв’ю після поїздок в Україну, до Львова зокрема, Гребенщиков звертає увагу на те, що ніколи не відчуває бар’єру між собою і людьми, а радикалів всюди вистачає, в яку країну і в яке місто б не приїхав.

Черговий приїзд музиканта в наше місто запланований на 16 травня цього року. В Львівській опері відбудеться концерт "БГ SYMPHONIA", який вже збирав аншлаги в восьми українських містах і повертається до Києва і до Львова. Сам проект "БГ SYMPHONIA" підтверджує сприйняття Гребенщиковим в першу чергу людини-особистості, а вже потім людини-громадянина, в ньому задіяні музиканти як з Росії, так і з України, а також з Ірландії та Сербії.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...