11°C
Ранок 2°C
День 10°C
Вечір 5°C
Ніч -2°C
27.428.05
29.9530.7
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
11°C
Ранок 2°C
День 10°C
Вечір 5°C
Ніч -2°C
27.428.05
29.9530.7
Безкоштовно в газету "ЛО"! Подати оголошення Безкоштовно
Став свідком? Розкажи іншим! Подати Матеріал
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Активісти: злочинці чи патріоти?

В Україні у 2017 році відбулась нова хвиля народної «дільності», під час якої активно та агресивно позбавлялись від всього російського та бойкотували тих, хто «підтримує агресора».

Попса та Росія

Так першими на око активістів потрапили артисти, як українські так і російські. Для безперешкодного виступу перед російськими артистами ставились умови: не давати концертів у Криму та не підтримувати окупацію Донбасу.

Українські артисти мали повністю припинити гастролі у Російській Федерації та не відвідувати Крим. Знаємо, що багато наших зірок сприймали Росію як одну з основних можливостей заробити, тому активісти ще у 2015-2016 роках почали бойкотувати концерти по Україні таких зірок шоу-бізу як Ані Лорак, Паїсія Повалій.

Скандальними випадками обернулися виступи «Потапа і Насті», гурту «Время и стекло», Лободи та ще ряду артистів.

Саме сутички перед концертом Лободи в Одесі 28 травня були найгучнішими за 2017 рік.

(Блокувати виступ зірки, що живе на російському хлібові, може бути правильно чи ні. Інше питання - на що перетворюються такі і блокади і хто від них насправді страждає?)

В той день під одним з одеських клубів в натовп летіли петарди, використовувались димові шашки. Між тими, хто прийшов на концерт, та активістами були словесні перепалки та навіть погрози. Після сутичок між активістами та поліцією, артистка таки вирішила скасувати концерт.

Окрім цього, пізніше в Одесі через погрози на свою адресу скасували концерти Іван Дорн, російський хіп-хоп виконавець Баста та низка інших артистів.

У Львові останньою резонансною подією став концерт Бабкіна, тобто його блокування. Хоча львівська публіка була стриманішою і активісти обійшлись без димових шашок та петард, але «гарячих» моментів вистачало. Зрештою концерт відмінили і публіка розійшлась, так і не зрозумівши причини активного блокування концерту.

Можна двояко ставитись до таких «заходів» активістів щодо припинення популяризації російського та проти «недобросовісних» зірок ( хоча кожен має право на власну позицію). Але результат, що виникає після таких дій радикалів один – ненависть та обурення. Як у людей, які були в Одесі, так і у людей, які були у Львові. І зовсім не факт, що всі, чи хоча б половина відвідувачі зазначених концертів були русофілами, чи тим паче, сепаратистами. А от ставлення цих людей до активістів після їх агресивних дій були явно не дружніми, патріотичними.

Хоча зриви концертів це, можливо, самий легкий протест. Адже багатьох артистів «активісти» попереджають завчасно про проблеми, які виникнуть в них, «коли» чи «якщо» вони захочуть дати концерт у місті. Так попередили про блокування Івана Дорна в Одесі, так попередили і кілька артистів, які планували дати концерт у Львові. Врешті вони, не погоджуючись виконувати висунуті умови, просто скасували свої виступи.

Блокада банків

Іншим досить помітним протестом є блокування роботи банків, псування їхнього майна. До прикладу, навесні цього року Україною пройшла хвиля блокади «Сбербанку».Image

Просто нагадаємо вам ключові події:

У Харкові, Дніпрі, Одесі, Києві, Тернополі відділення «Сбербанку» обклеювали наліпками «ця установа країни-агресора і буде закрита». Під дверима установ з’являтись гори сміття та уламки снарядів. Роботу банків блокували також замуровуванням дверей, як в Києві чи Тернополі. А банкомати «Сбербанку» по всій Україні заливали монтажною піною.

Також в свою скарбничку «акцій» проти Росії «патріоти» можуть додати:

У вересні цього року активісти замалювали потяг «Київ –Москва». На трьох вагонах фарбою з балончиків написали «Смерть Росії», «Навіки окремо» «Смерть окупантам», «Україна переможе», «У бій». ( Дурість конкретного вчинку полягає у тому, що вагони є власністю держпідприємства «Укрзалізниця» і матеріальні збитки понесла саме Україна).

У липні у Львові в супермаркеті активісти випустили мишей на полиці з російськими товарами. Це анонсували як акцію проти цього супермаркету, тому що в ньому не промаркували продукти з Росії. Хоча на той момент міська рада тільки затвердила ухвалу про маркування російських продуктів у магазинах міста

Також буквально днями (5 жовтня) у Києві після того, як на місці знищених вандалами графіті часів Євромайдану з’явились схожі, але з логотипом партії Рабиновича «за життя», хлопці з «Національного корпусу» розгромили літній майданчик офісу партії та декорації поблизу нього.

Хай російське горить синім полум’ям

Найрадикальніший протест проти Росії, який відбувався в Україні, це підпал російських банків. Ще в червні у нашому місті були дві спроби підпалу - «БМ Банк» та «ВіЕс Банк». Але в одному випадку пляшка з горючою сумішшю не розбилась, а в іншому вогонь пошкодив лише одне з приміщень та майно банку.

Активістам вдалось таки спалити вщент російський банк, але вже у жовтні. Наступною ціллю стало відділення «Сбербанку» на проспекті Чорновола. Вогнем було знищено усі меблі та документи у приміщенні.

Радикали чи злочинці?

На хвилі цих активних та радикальних дій наших громадян проти російського виникає питання чи є допустимою така форма протесту.

(Так, наше суспільство гарантує свободу слова, вираження думки та ще ряд людських прав, але де закінчується права та починається відповідальність?)

Ряд таких дій активістів є не просто формою протесту, це є злочинами в нашій державі. Підпал банку в поліції інкримінували як умисне знищення майна. Зловмисникам «світить» від 3 до 10 років позбавлення волі. Миші в супермаркеті чи розмальований гаслами потяг трактуються як хуліганство і караються обмеженнями волі до 5 років.

Більшість радикальних дій українських активістів підпадають під статті в нашій державі.

І хоча зрозуміло, що в українського народу уривається терпець і саме тому він вирішує діяти самостійно, але це не вихід. До певної міри сама підтримую активістів, які блокували концерти російських співаків, і розуміти, що вони хотіли «напоумити» наш народ і нагадати про війну з Росією, про «нечисті» гроші, але це не можливо досягти димовими шашками, петардами та сльозогінним газом. Так само як не можна виправдати розруху та спалені будівлі в центрі міста.

Насилля породжує лише насилля і ненависть, а аж ніяк не розуміння та консолідацію народу.

Тому такі події є не просто дзвіночками для влади, це сирена, яка сповіщає про те, що керівництво країни не справляється з покладеними на нього обов’язками. Адже замість таких радикальних, до певної міри анархічних акцій, мають бути дії уряду. І на ці події звернути увагу влада має негайно.

Автор Ковальська Світлана

Оцінки:

0

Коментарі:

user
  • Реклама на сайті
  • Loading...