11°C
Ранок 9°C
День 11°C
Вечір 8°C
Ніч 10°C
27.6528.05
32.7533.35
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
11°C
Ранок 9°C
День 11°C
Вечір 8°C
Ніч 10°C
27.6528.05
32.7533.35
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

Як живеться львівським геям?

Західна частина України, хоча і не набагато, але все ж більш толерантна до одностатевих пар. Про це свідчать результати дослідження, яке провели представники фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Однак, це зовсім не означає, що геям та лесбіянкам дають «зелене світло» у Львові.

У березні 2016 року журналісти Громадського Телебачення провели опитування серед львів’ян. Вони задали питання «Чи готові ви сидіти у кафе поряд із одностатевою парою» і майже половина опитаних відреагувала вкрай негативно. Переважно, до спільноти ЛГБТ (лесбіянки, геї, бісексуали, транссексуали) негатив проявляють люди старшого покоління. Однак певна частина молодих людей також вважає будь-який прояв почуттів одностатевої пари на людях неприпустимим і вважає, що права гомосексуалів варто обмежувати. Щоправда багато хто уточнює - надто палкий прояв почуттів гетеросексуальної пари також викликає неприязнь.

Image

Як у цих умовах виживає спільнота ЛГБТ у Львові?

Львів вам не Європа!

На початку 2016 року було анонсовано, що у Львові має пройти гей-фестиваль. Однак, не сталося – «праворадикали» зірвали подію, погрожуючи фізичним насильством організаторам проекту, не дали зарезервувати місця у готелі та чинили інші перешкоди. Врешті, фестиваль було перенесено до Києва, хоча і там людей довелось оточити озброєними поліцейськими задля захисту.

Львівські представники ЛГБТ в день проведення київського фестивалю все ж "тихенько" зібрались у готелі «Дністер», щоб висловити підтримку українській спільноти геїв та лесбіянок. І це все ордно закінчилось катастрофою - 300 «агресивно настроєних радикалів» оточили готель та жбурляти каміння у членів спільноти.

Такий прояв гомофобії, як вважають експерти, відкидає Україну назад на шляху до євроінтеграції, адже для Європи важливо, щоб кожен мав вільні права належати до будь-якої релігії, політичної партії та гендеру. І дійсно – депутати Парламентської асамблеї Ради Європи одразу ж звинуватили львівську владу у невтручанні.

Геям закон не писаний?

Не зважаючи на неможливість влади реально вплинути на ситуацію, на законодавчому рівні представникам нетрадиційної орієнтації обіцяють, що скоро стане краще – до 2020 року в Україні мають розробити ряд законів, які, можливо, навіть дозволять оформлення одностатевих громадянських стосунків. Почати вводити такі закони планують вже через пів року – в другій половині 2017-го.

Тим часом, згідно статистики правозахисного ЛГБТ-центру, в Україні проживає до 200 000 одностатевих пар, більша половина з яких хочуть офіційно укласти шлюб. Дехто із них навіть втілює мрію у життя і оформлюють стосунки в інших країнах. Наприклад, 30 червня 2017 року одностатеві шлюби були дозволені у Німеччині (на голосування парламенту "За" проголосувала більшість - майже 400 з 600 депутатів). Трохи раніше - 20 грудня 2016 року Нідерланди дозволили геям та лесбіянкам укладати шлюб. А ще раніше це можна було зробити у Канаді, Іспанії, Португалії, Аргентині, Швейцарії та деяких штатах США. І це далеко не повний список країн, які не вбачають нічого поганого у гей-коханні і які навіть дозволяють одностатевим парам всиновлювати дітей.

Однак, поки що шлюб укладений геями в цих країнах, не має юридичної сили в Україні.

Бог створив… геїв?

Поки львів’яни обурюються з приводу геїв в кафе, пояснюючи свою точку зору тим, що «Бог створив пару чоловіка та жінки і інакше бути не може», весь світ потроху починає приймати ЛГБТ.

Ліберальна християнська церква (всупереч церкві консервативній, яка називає одностатеві стосунки «мужеложством», тобто гріхом), починає давати сан священників людям нетрадиційної орієнтації.

В той же час частина молодих священників навіть в Україні висловлює доволі прогресивну думку щодо прийняття Богом геїв та лесбіянок. «Бог є любов. Він створив нас всіх різними. І Богу все одно, кого ви любите – чоловіка чи жінку. Те, що проявляєте щире почуття кохання до своєї статі в сотні разів краще, ніж проявляти ненависть до кого би то не було», - каже отець Олександр, представник традиційної християнської православної церкви московського патріархату.

3174-p1160072.jpgw640h392crop1.jpeg3174-p1160072.jpgw640h392crop1.jpeg

А от у Києві та Донецьку вже у 2011 році відкрили християнську православну церкву спільноти ЛГБТ. Священник в цій церкві нічим не відрізнявся від звичайного, окрім райдужного омофора поверх ряси. Щоправда, потім, тікаючи від переслідувань, отець цієї церкви, Роман Зуєв, був змушений переїхати до Голландії.

Де у Львові зустріти "блакитне" кохання?

Поки влада, церква і праворадикали намагаються визначитись із тим, як же вони ставляться до людей нетрадиційної орієнтації, самі ці люди продовжують кохати і закохуватись. А значить їм потрібні і свої «місця», де можна зустріти пару, адже не інтернетом єдиним…

Туристичні гайди радять відвідати кафе Мазох – мовляв там і так панує дух сексуальної свободи і багато кого цікавого зустріти можна.

На форумах називають кафе «Неон», клуб «Слимачок», кафе "Лагуна" , "Особняк" та «Пропаганда». При перевірці ж виявляється, що інформація неактуальна – клуби або вже закриті, або ніколи не існували, або не мають тої самої приставки "гей".

Тому можна сказати, що публічні гей-місця у Львові відсутні як такі. Більшість власників просто боїться публічності та, не бажаючи привертати увагу, проводить виключно закриті вечірки «для своїх». Враховуючи агресію до секс-меншин, це є цілком зрозумілим.

3175-03.jpg3175-03.jpg

Що говорять зірки?

Звичайно ж кожен із нас має свою думку, однак дехто висловлює її відкрито, а дехто мовчить.

І все ж навіть серед зірок – людей публічних та таких, що залежать від громадської думки, є ті, хто не боїться висловити свою підтримку спільноті ЛГБТ.

Вова зі Львова про геїв висловлюється доволі однозначно (обережно, нецензурна лексика): «Тобі срати на те, що маленькі діти можуть вирости кінченими, бо постійно бачать як їхні тати і мами бухають і курять. Але тобі не срати, що маленькі діти можуть вирости збоченцями, якщо, не дай Бог, побачать як якийсь тіп цілує іншого тіпа, і тим двом тіпам добре».

Співачка та письменниця Ірена Карпа також підтримує публічність спільноти «нетрадиційних»: «Збочення - це бути геєм, але жити з людиною протилежної статі, силувати себе до «правильної сім'ї», бо «що ж люди скажуть». В таких штучних шлюбах навряд чи хтось буде щасливий і зреалізований».

Іван Оберемко, відомий український блогер взагалі попросив відписатись від його сторінки усіх, хто має негатив до ЛГБТ-спільноти: «Якщо ви вважаєте, що пропаганда рівності може схилити вас або ваших дітей поміняти сексуальну орієнтацію, то вам потрібно не тільки відписатися від мене» … «рано чи пізно я почну пропагувати рівність, але так підло і нишком, що, повірте, ви не зможете встояти і станете геєм».

Підготовлено при використанні матеріалів ІА "Національний ЛГБТ-портал України"

Оцінки:

1

Коментарі:

 • user
  Гість 17:01, 30.06.2017
  дивно що тут типу говорять про толерантність західної україни.
  навпаки у нас дуже багато релігійних фанатиків і тих хто застряг у минулому, де як "у радянському союзі сексу нема". тому говорити про свою приналежність до меншин тупо неможливо. хіба радіти безвізу і їхати одружуватись там.
 • user
  Гість 23:51, 14.06.2018
  Львів Такого не потерпить [email protected]
 • user
  Гість 01:39, 24.06.2018
  А де все таки у Львові геї погулюють ?
 • user
  Гість 18:24, 24.02.2019
  Там, де домовляться
user
Loading...