12°C
Ранок 4°C
День 11°C
Вечір 7°C
Ніч 4°C
28.128.5
32.9533.56
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковоні, включіть їх і перезавантажте сторінку.
12°C
Ранок 4°C
День 11°C
Вечір 7°C
Ніч 4°C
28.128.5
32.9533.56
Push-повідомлення
Отримувати повідомлення з:
Пуш повідомлення заблоковані, включіть їх і перезавантажте сторінку.

​Як голосуватимуть люди хворі на COVID-19 та з симптомами ГРВІ

Заступниця голови Бахмутської міської ТВК Тетяна Гавжєєва розповіла, як голосуватимуть люди на самоізоляції та амбулаторні хворі. Про це повідомляє Вільне радіо.

Через пандемію коронавірусу, цьогоріч більшість людей голосуватимуть з дому та лікарень. Згідно з рішенням Кабміну на кожній дільниці облаштують окрему кабінку для волевиявлення людей з симптомами ГРВІ.

Кабмін прийняв перелік протиепідемічних вимог до проведення процесу голосування на місцевих виборах 25 жовтня.

Люди на самоізоляції через COVID-19 голосуватимуть вдома

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці (23 жовтня) перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Спеціальні кабінки для людей з симптомами ГРВІ

Для людей, які прийдуть голосувати з кашлем, чханням та/або нежитем, облаштують спеціальну кабінку на кожній дільниці.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

«Будемо таке облаштовувати на дільницях. Буде така кабінка підписана на кожній ДВК, куди ніхто інший (люди без симптомів ГРВІ, — ред.) заходити не буде», — розповідає заступниця голови комісії.

Що потрібно взяти з собою на виборчу дільницю?

  • Кульову ручку
  • Паспорт
  • Захисну маску або респіратор
  • Рукавички

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

Якщо ж виборець прийде без ручки, то скористається загальною, яку члени ДВК оброблятимуть антисептиком.

А ще членів комісії мають або розсадити один від одного на відстань не менше 1 метра, або влаштувати фізичні бар’єри типу прозорих екранів. Але як це зробити на практиці, поки невідомо.

«Щось будемо… Зараз ще дільничні комісії не почали працювати. Вони почнуть працювати, ми поїдемо по дільницях та будемо з’ясовувати», — каже Тетяна Гавжєєва.

Стаціонарні хворі на COVID-19 теж голосуватимуть

Ті люди, які 25 жовтня перебуватимуть в лікарні, зможуть проголосувати на спецдільниці, на території Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

За словами головної лікарки БЛІЛ Світлани Мельникової, цю спецдільницю облаштують в корпусі №4. Але хворі з COVID-19 туди голосувати не підуть.

«Вони мають знаходитись у відділенні. Ми не пускаємо сюди ані відвідувачів, ані родичів», — каже головна лікарка.

Фото: з інтернету з відкритих джерелФото: з інтернету з відкритих джерел

До того ж, у більшості пацієнтів інфекційного відділення — важкий або середньої тяжкості перебіг хвороб. Тобто у них інтоксикація, слабкість та недостатнє насичення крові киснем.

«Практично всі вони користуються киснем. Хтось весь день, хтось час від часу, після якогось навантаження: сходив в туалет, впала сатурація, прийшов подихав», — розповідає про стан госпіталізованих виборців Світлана Мельникова.

Як зазначив прес-секретар Центральної виборчої комісії Костянтин Хіврич в коментарі Вільному радіо, до них мають прийти у відділення члени цієї спецдільниці з переносною скринькою.

«Ці пацієнти, які будуть знаходитись на лікуванні у названих вами відділеннях (інфекційному, — ред.), теж є виборцями. І теж мають право голосу. Тому тут може бути лише позитивна відповідь: підуть. Причому тільки члени цієї спецдільниці при лікарні можуть отримувати бюлетені для того, аби видати їх пацієнтам цього відділення. Там виборці, крапка. Закон не говорить, що люди, які лежать в інфекційному, не можуть голосувати. Зрозуміло, що тут мають бути подвійні, потрійні, вдесятеро більші заходи та засоби безпеки, але вони мусять туди йти», — пояснив прес-секретар ЦВК.

Додамо, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив: якщо учасники виборів будуть дотримуватися встановлених протиепідемічних заходів, спалаху COVID-19 вдасться уникнути.

Оцінки:

0

Коментарі:

user
Loading...